• Banner

  • NFZ

Wszystkie bestsellery

Autyzm - przyczyny, symptomy, terapia

15771-1
  • Autor: Pisula Ewa
  • Wydanie: 7
  • Rok wyd: 2024
  • Ilość stron: 272
  • Format: 14,5 x 20,5 cm
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-8309-601-8
39,50 zł
Brutto
Ilość

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

Autorka w swej pracy porusza problem diagnozowanego ostatnio coraz częściej zaburzenia rozwoju, jakim jest autyzm. Pomimo przeprowadzenia wielu badań wciąż nie wiemy, jak dochodzi do jego powstania, nie potrafimy więc mu zapobiegać, a w przypadku wielu osób dobrać dającej oczekiwane efekty terapii.

Książka składa się z pięciu rozdziałów. W pierwszym Autorka dokonuje obszernego przeglądu stanowisk dotyczących sformułowania samej definicji autyzmu (w tym jej zakresu) oraz jego przyczyn. Czyni to w powiązaniu z opisem innych, zbliżonych pod względem objawów zaburzeń. Drugi i trzeci rozdział to próba opisu objawów autyzmu oraz zastanowienia się nad tym, jak je wykryć najwcześniej, co w sposób oczywisty może przynieść wiele pozytywnych konsekwencji. W rozdziale czwartym Autorka zawarła przegląd metod, jakimi mogą posłużyć się specjaliści przy podjęciu wczesnej interwencji wobec osób z autyzmem. Część ostatnia to swego rodzaju poradnik dla rodziców zawierający szereg rad na temat tego, co zrobić, by ułatwić rodzicom opiekę nad dzieckiem, i jakie sposoby wykorzystać w codziennej, efektywnej pracy zmierzającej do minimalizacji jego problemów w późniejszym życiu osobistym i zawodowym, a przez to do podniesienia poziomu życia jego oraz jego najbliższego otoczenia (rodziny).

Publikacja jest adresowana przede wszystkim do rodziców małych dzieci, niepokojących się o ich rozwój, oraz osób, które już znają diagnozę i chciałyby w związku z tym dowiedzieć się więcej o autyzmie. Jej lektura może okazać się przydatna także osobom, które z racji swoich studiów czy pracy zawodowej interesują się autyzmem.

Wydanie zaktualizowane zostało znacznie zmienione w stosunku do pierwszej wersji książki, opublikowanej w 2010 roku. W nauce, zwłaszcza w odniesieniu do tak intensywnie eksplorowanych zagadnień jak autyzm, dekada to ogrom czasu. Rozwinęły się nowe kierunki badań, opublikowano dziesiątki artykułów, powstały nowe koncepcje.

Szczegóły produktu
Harmonia
15771-1
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 17912-1

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Karmienie piersią

Autor: Gaskin Ina May Wydanie: 1 Rok wyd: 2012 Ilość stron: 352 Format: 15,0 x 21,0 cm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-933508-5-8

Cena 58,00 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: 8451-1

Wydawnictwo: Impuls

Nauczyciel a uczeń z ADHD

Autor: Baranowska Wanda Wydanie: 1 Rok wyd: 2010 Ilość stron: 194 Format: 16,0 x 23,5 cm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-7587-153-1

Cena 19,90 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Śledź nas na Facebooku