• anty

Wszystkie bestsellery
Masaż w wybranych jednostkach chorobowych t.1
  • Masaż w wybranych jednostkach chorobowych t.1

Masaż w wybranych jednostkach chorobowych t.1

1103-1
  • Autor: Zborowski Adam
  • Wydanie: 2
  • Rok wyd: 2010
  • Ilość stron: 316
  • Format: 16,5 x 23,5 cm
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-87046-16-3
  • 51,00 zł
    Brutto
    Ilość

     

    Zasady dostawy

     

    Zasady zwrotu

    Opis

    Od czasu opublikowania pierwszego wydania masażu w wybranych jednostkach chorobowych minęło 10 lat. To bardzo długo, uwzględniając postęp w medycynie i rehabilitacji. To również 10 lat pracy pedagogicznej, która wykazała niedostatki pierwszego wydania. W nowym, drugim wydaniu, które oddaję Czytelnikowi do ręki poszerzyłem treści dotyczące wybranych przeze mnie chorób, rozbudowałem metodykę zabiegu, dołączyłem elementy diagnostyki oraz podstawowe wskazania i przeciwwskazania dotyczące każdej jednostki chorobowej. Ponieważ książka ma być pomocna przy nauczaniu masażystów, w metodyce zabiegu oparłem się na metodach masażu ujętych w podstawie programowej dla zawodu technik masażysta, mimo, że istnieją inne specjalistyczne metody leczenia. Nie należy więc przedstawionej przeze mnie metodyki zabiegów traktować jako jedynego możliwego schematu postępowania, a raczej jako jeden z wielu sposobów leczenia masażem.
    Mimo rezygnacji z omówienia chorób obecnie rzadziej spotykanych, poszerzenie treści spowodowało wzrost objętości opracowania. Z tego powodu całość masażu w wybranych jednostkach chorobowych będzie się składała z trzech, a nie jak w pierwszym wydaniu, dwóch części. Do korzystania z niniejszego opracowania konieczna jest znajomość książek dotyczących podstawowych metod masażu::
    Masaż klasyczny, wyd. IV, Masaż segmentarny, wyd. III, Drenaż limfatyczny, wyd. III.
    Mam nadzieję, że to nowe trzytomowe opracowanie okaże się przydatne przy nauczaniu masażu, jak również w pracy zawodowej wykwalifikowanych masażystów.
    Adam Zborowski



    Spis treści:

    CHOROBY REUMATYCZNE

    1. Reumatoidalne zapalenie stawów (rzs)
    2. Twardzina układowa
    3. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (zzsk)
    4. Choroba zwyrodnieniowa - wprowadzenie
    5. Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego
    6. Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
    7. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
    8. Zapalenie okołostawowe łokcia
    9. Zespół bolesnego barku (phs)
    10. Zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych
    11. Fibromialgia
    12. Postrzał

     

    URAZY

    1. Rany
    2. Blizny
    3. Skręcenia
    4. Zwichnięcia
    5. Złamania
    6. Amputacje
    7. Wybrane diagnozy

    Bibliografia

    Szczegóły produktu
    AZ
    1103-1
    16 innych produktów w tej samej kategorii:

    Indeks: 2306-1

    Wydawnictwo: PZWL

    Kinezyterapia

    Autor: Milanowska Kazimiera Wydanie: 6 Rok wyd: 2008 Ilość stron: 272 Format: 14,5 x 20,5 cm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-200-3780-7

    Cena 78,32 zł Cena podstawowa 89,00 zł
    Więcej
    W magazynie

    Indeks: 2982-1

    Wydawnictwo: PWN Wydawnictwo Naukowe

    Kinesiotaping w sporcie

    Autor: Mikołajewska Emilia Wydanie: 1 Rok wyd: 2016 Ilość stron: 134 Format: 16,5 x 23,0 cm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-01-18720-0

    Cena 55,00 zł
    Więcej
    W magazynie

    Śledź nas na Facebooku