Wszystkie bestsellery

Leczenie blizn pourazowych

19786-1
Autor: Keehey Smitn Nancy, Ryan Catherine
Wydanie: 1
Rok wyd: 2021
Ilość stron: 272
Format: 21,0 x 27,0 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-66960-08-4
149,00 zł
132,61 zł
Brutto
Ilość

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

 Leczenie tkanki bliznowatej jest ogromnym i narastającym problemem dla terapeutów manualnych i masażystów. Badania wykazały, że odpowiednie techniki terapeutyczne mogą przynieść znaczące rezultaty. Ten praktyczny podręcznik daje jasne wskazówki terapeucie, co robić (a czego nie robić) w postępowaniu z pacjentami z bliznami pourazowymi.

Książka Leczenie blizn pourazowych. Podstawowe zasady, praktyka i techniki terapii manualnej jest jedną z najciekawszych i najbogatszych merytorycznie publikacji, z jakimi miałem do czynienia. Choć jej tematyka krąży wokół leczenia blizn urazowych, to treść sięga na tyle głęboko i szeroko, że może stanowić inspirację i pomoc w rozwoju warsztatu zawodowego fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy, masażystów, terapeutów zajęciowych i innych przedstawicieli zawodów medycznych. Autorki posiadają ogromne doświadczenie kliniczne, co jest odczuwalne zarówno w formie, jak i treści niniejszej książki. Liczne uwagi kliniczne i rozważania dotyczące zagadnień patofizjologicznych odnoszą się zawsze do rozwiązywania realnych problemów w pracy z pacjentami. Autorki wykazały się obszerną znajomością najnowszych trendów naukowych i klinicznych z pogranicza neuronauki, medycyny, terapii powięziowych, pracy z ciałem i psychologii. Co więcej, książka jest przejrzysta i przystępnie napisana, co ułatwia korzystanie z niej, a wiedza tu zawarta może być natychmiast wykorzystywana w pracy z pacjentami. Niniejsza publikacja to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego klinicysty.

Spis treści:

 1. Wprowadzenie
 2. Skóra i powięź
 3. Układ chłonny
 4. Neurologia
 5. Gojenie się ran i blizn
 6. Oparzenia, mastektomia i inne blizny pourazowe
 7. Uraz i trauma
 8. Komunikacja i relacja terapeutyczna
 9. Badanie i leczenie
 10. Porównanie cech blizn przed terapią i po terapii
 11. Samoopieka pacjenta i terapeuty
Szczegóły produktu
19786-1
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 6571-1

Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner

Rehabilitacja medyczna t. 1

Autor: (red.) Kwolek Andrzej Wydanie: 1 Rok wyd: 2003 Ilość stron: 556 Format: 17,0 x 24,5 cm Oprawa: twarda ISBN: 83-87944-68-8

Cena 86,00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku