Wszystkie bestsellery

Leczenie cukrzycy Podejście skoncentrowane na pacjencie

19962-1
 • Autor: Katarzyna Cypryk
 • Wydanie: 1
 • Rok wyd: 2021
 • Ilość stron: 136
 • Format: 17,0 x 24,0 cm
 • Oprawa: miękka
 • ISBN: 978-83-66960-30-5

69,00 zł
61,41 zł
Brutto
Ilość

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

W konsekwencji uznania wpływu czynników psychospołecznych na prowadzenie leczenia chorób przewlekłych, w tym cukrzycy (kontrolowanie stanu chorobowego, zmiana stylu życia, regularne przyjmowanie leków), nowe modele opieki przechodzą od terapii prowadzonej przez ekspertów medycznych u biernych pacjentów do opieki skoncentrowanej na pacjencie, w której decyzje dotyczące leczenia są wynikiem partnerskiej współpracy pomiędzy lekarzem a pacjentem przy aktywnym udziale pacjenta w dokonywaniu wyborów dotyczących leczenia.
W istocie, od 2012 r. zalecenia dotyczące postępowania w cukrzycy wydawane zarówno przez Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne, jak i Europejskie Towarzystwo Badań nad Cukrzycą, wskazują, aby wybory dotyczące leczenia były rozważane w kontekście potrzeb, preferencji i tolerancji każdego pacjenta, podkreślając, że indywidualizacja leczenia jest podstawą sukcesu.
Aby zapewnić w cukrzycy opiekę skoncentrowaną na pacjencie, lekarz musi zdobyć dwie umiejętności:: po pierwsze, dobre zrozumienie patofizjologii cukrzycy, różnic i podobieństw pomiędzy różnymi typami cukrzycy oraz doskonałe zrozumienie, w jaki sposób leki i insulina oddziałują na różne procesy patofizjologiczne i działają w sposób synergistyczny w celu kontrolowania stężeń cukru we krwi; a po drugie, umiejętność przekazywania tej wiedzy pacjentom, umożliwiając im udział w decyzjach terapeutycznych i wspomagając ich w samodzielnym radzeniu sobie z chorobą. Celem niniejszego podręcznika jest przekazanie lekarzom tych obydwu zestawów umiejętności.

Spis treści:

 1. Fizjologia metabolizmu glukozy
 2. Patofizjologia cukrzycy
 3. Ustalenie rozpoznania cukrzycy
 4. Leki doustne
 5. Insuliny i leczenie insuliną
 6. Chirurgiczne leczenie cukrzycy
 7. Rozważania dotyczące podejścia do leczenia cukrzycy
 8. Kontrola glikemii 
 9. Zmiany stylu życia
 10. Kontrola ryzyka sercowo-naczyniowego
 11. Zapewnienie opieki skoncentrowanej na pacjencie
 12. Wsparcie pacjenta w samodzielnym leczeniu przez całe życie

Szczegóły produktu
19962-1
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 14144-1

Wydawnictwo: Via Medica

Repetytorium z diabetologii

Autor: Czupryniak L.,Zozulińska- Ziółkiewicz D. Wydanie: 1 Rok wyd: 2017 Ilość stron: 216 Format: 15,5 x 23,0 cm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-65672-93-3

Cena 130,00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku