Wszystkie bestsellery

Davidson Choroby wewnętrzne Pytania testowe

20336-1
Autor: (red.) Wake D., Cantley P. (red.pol.) Różański J.
Wydanie: 1
Rok wyd: 2022
Ilość stron: 390
Format: 16,5 x 24,0 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-66960-63-3
89,00 zł
79,21 zł
Brutto
Ilość

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

Davidson Choroby wewnętrzne Pytania testowe stanowi uzupełnienie cieszącej się międzynarodową renomą książki Davidson Choroby wewnętrzne.
Wraz z jej sukcesem pojawiło się zapotrzebowanie na uzupełniającą publikację służącą do samooceny, dzięki której Czytelnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę na podstawie typowych scenariuszy klinicznych.
Poszczególne rozdziały zostały napisane przez ekspertów w danej specjalności, a ich zawartość zachowuje styl i układ rozdziałów podręcznika Davidsona.

Pytania testowe zostały skonstruowane na podstawie nowoczesnych zasad edukacyjnych i wykorzystują współczesny styl oceniania, zgodny z obecnym nauczaniem na studiach wyższych i podyplomowych. Mają na celu zapewnienie pomocy i wsparcia studentom w trakcie ostatnich lat nauki oraz we wczesnym okresie po uzyskaniu dyplomu. Ich styl jest zgodny z tym, który wykorzystuje się podczas nowoczesnych egzaminów na całym świecie.
 
JAK KORZYSTAĆ Z PODRĘCZNIKA

 • Każdemu pytaniu towarzyszy kilka opcjonalnych odpowiedzi. O ile nie wskazano inaczej, należy wybrać odpowiedź „najlepiej pasującą”. Tam, gdzie było to właściwe, podano pełne uzasadnienia, aby ułatwić Czytelnikowi przyswajanie wiedzy.
 • Pytania obejmują szeroki zakres zagadnień w podziale na specjalistyczne rozdziały, odpowiadające strukturze podręcznika Davidson Choroby wewnętrzne.
 • Podane odpowiedzi są zgodne z najlepszą praktyką kliniczną opartą na dowodach naukowych, jednak przy stosowaniu zdobytej wiedzy u poszczególnych pacjentów i w konkretnych sytuacjach należy zawsze brać pod uwagę opinię chorego i czynniki kulturowe.
 • Niektórym pytaniom towarzyszą obrazy kliniczne lub radiologiczne. Tam, gdzie wskazane jest obejrzenie obrazu w kolorze, odpowiednie ilustracje zostały również zamieszczone w pełnym kolorze na końcu książki.
 • W pytaniach ani wyjaśnieniach nie uwzględniono zakresów wartości referencyjnych badań laboratoryjnych, ale można je znaleźć w ostatnim rozdziale książki.

Spis treści:

 1. Stany nagłe i stany zagrożenia życia
 2. Zatrucia
 3. Dermatologia
 4. Choroby zakaźne
 5. Zakażenie wirusem HIV oraz AIDS
 6. Zakażenia przenoszone drogą płciową
 7. Biochemia kliniczna i metabolizm
 8. Nefrologia i urologia
 9. Choroby układu oddechowego
 10. Choroby układu sercowo-naczyniowego
 11. Endokrynologia
 12. Cukrzyca
 13. Żywienie i zaburzenia odżywiania
 14. Gastroenterologia
 15. Choroby wątroby i drog żołciowych
 16. Reumatologia i choroby kości
 17. Neurologia
 18. Udar mozgu
 19. Hematologia i transfuzjologia
 20. Onkologia
 21. Bol i opieka paliatywna
 22. Choroby wieku podeszłego
 23. Wartości laboratoryjne


Szczegóły produktu
20336-1
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 19187-1

Wydawnictwo: MedPharm

Atlas of Anatomy 2nd Edition

Autor: Gilroy Anne, MacPherson Brian R., Ross Lawrence M. Wydanie: 2 Rok wyd: 2013 Format: 23,5 x 27,5 cm Oprawa: miękka ISBN: 978-1-60406-745-3

Cena 315,00 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku