Kategorie

Wyprzedaż
Księgarnia sentencja
Księgarnia sentencja

Newsletter

PARTNERZY

Monografia retinopatii cukrzycowej Biblioteka okulisty praktyka t.3

Monografia retinopatii cukrzycowej 
Biblioteka okulisty praktyka t.3 View full size
Pozostałe książki z tego wydawnictwa
 • Wydawca: Via Medica
 • Autor: Rejdak Robert
 • Wydanie: 1
 • Rok wyd: 2017
 • Ilość stron: 120
 • Format: 14,5 x 20,0 cm
 • Oprawa: miękka
 • ISBN: 978-83-65797-09-4
 • Seria: Biblioteka okulisty praktyka
 • Więcej szczegółów

  18196-1

  70,00 zł

  Oczne powikłania cukrzycy pozostają nadal jednymi z najważniejszych problemów w okulistyce. Choć mamy obecnie lepszy dostęp do nowoczesnych technik operacyjnych (w tym witrektomii), laserów i leków anty-VEGF, to wciąż wiele osób chorych na cukrzycę cierpi na poważne zaburzenia widzenia. Dzieje się tak między innymi dlatego, że retinopatia cukrzycowa jest rozpoznawana i leczona zbyt późno. Szczególnie niepokojące są ciężkie powikłania takie jak trakcyjne odwarstwienia siatkówki, krwotoki do ciała szklistego, cukrzycowy obrzęk plamki czy jaskra neowaskularna , zwłaszcza jeśli występują one u ludzi młodych. W tej grupie wiekowej utrata widzenia jest wyjątkowo dramatyczna, stając się przyczyną bezrobocia i wykluczenia społecznego. Jednocześnie doświadczenia innych krajów, na przykład Wielkiej Brytanii, pokazują jak skuteczne może być odpowiednie leczenie za pomocą iniekcji anty-VEGF i laseroterapii.
  Należy się liczyć ze wzrostem zachorowań na cukrzycę. Przykładowo szacuje się, że w roku 2050, nawet co trzeci dorosły obywatel Stanów Zjednoczonych może być chory na cukrzycę (Broves N. What ophthalmologists need to know about todays diabetes. Ophthalmology Times. 2016; 41:: 60;61). Stąd poszukuje się nowych rozwiązań nie tylko w zakresie terapii, ale i screeningu. Szansą na odpowiednio wczesne rozpoznanie retinopatii u tak dużej liczby potencjalnych chorych może być telemedycyna. Dzięki specjalnym przystawkom do smartfonów będzie możliwe wykonywanie zdjęć dna oka i przesyłanie ich do oceny okulistycznej.
  Sukces terapeutyczny zależy także od właściwej kontroli metabolicznej i opieki diabetologicznej. Podwyższone stężenie hemoglobiny glikowanej świadczy o złym wyrównaniu cukrzycy i większym ryzyku powikłań.
  Niniejsza książka uwzględnia interdyscyplinarne aspekty leczenia cukrzycy oraz przedstawia zagadnienia związane z terapią specjalistyczną. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo przydatne wskazówki w leczeniu różnych ocznych powikłań cukrzycy. Staraliśmy się przedstawić najnowsze informacje oparte na zaleceniach krajowych i zagranicznych towarzystw okulistycznych i diabetologicznych oraz wynikach badań klinicznych. Pragniemy zwrócić uwagę na indywidualne podejście do chorych na cukrzycę i odpowiednie łączenie różnych metod terapeutycznych.
  Prof. zw. dr hab. n. med. Robert Rejdak

   

  Spis treści:

  1. Retinopatia okiem diabetologa
  2. Diagnostyka zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem
  3. Diagnostyka i leczenie retinopatii cukrzycowej
  4. Laseroterapia w retinopatii cukrzycowej
  5. Zastosowanie angio-OCT w diagnostyce
  6. Leczenie farmakologiczne ocznych powikłań cukrzycy
  7. Zastosowanie witrektomii w leczeniu

   

  30 Inne produkty w tej samej kategorii:

  Poprzednie
  Następne

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Poprzedni
  Następna