Kategorie

Wyprzedaż
Księgarnia sentencja
Księgarnia sentencja

Newsletter

PARTNERZY

Protokoły w anestezjologii i intensywnej terapii

Protokoły w anestezjologii i intensywnej terapii View full size
Pozostałe książki z tego wydawnictwa
 • Wydawca: MAKmed
 • Autor: (red.pol.) Malec-Milewska M., Mierzewska-Schmidt M
 • Wydanie: 1
 • Rok wyd: 2018
 • Ilość stron: 792
 • Format: 12,0 x 22,0 cm
 • Oprawa: półtwarda
 • ISBN: 978-83-945573-5-5
 • Więcej szczegółów

  4359-1

  220,00 zł

  Autorami oryginalnego wydania podręcznika Protokoły w AiIT są głównie lekarze specjaliści z OAiIT Szpitala Bicêtre pod Paryżem. Dbałość o nadążanie za zmieniającymi się standardami jest warunkiem uprawiania sztuki lekarskiej w zgodzie z zasadami dobrej praktyki medycznej. Obszerna wiedza została tak zaprezentowana, aby można było szybko odnaleźć wskazówki w naglącej i stresującej sytuacji, utwierdzić się w przekonaniu co do słuszności postępowania diagnostycznego i terapeutycznego oraz właściwej kolejności wdrażanych procedur. Zawartość Protokołów… pokrywa się w całości z wymogami specjalizacji i w prosty oraz czytelny sposób opisuje dobrą praktykę anestezjologiczną i intensywistyczną u dorosłych i dzieci.
  Dan Benhamou

  Francuskim autorom Protokołów… udało się w „niewielkim” podręczniku zawrzeć wszystkie istotne problemy, o jakich zwykle rozpisują się autorzy na stronicach obszernych dzieł ‒ tutaj ogrom treści został podany w prosty i przejrzysty sposób, przy czym warto w tym miejscu nadmienić, że przedstawiona wiedza jest bardzo aktualna i zbieżna z obowiązującymi standardami. Przyjęty sposób prezentacji wiadomości, na co składa się tekst bez nadmiernego teoretyzowania, ubogacony dobrymi tabelami i przejrzystymi rycinami, daje możliwość szybkiego skorzystania z zawartych wiadomości w obliczu problemów klinicznych, a szczególnie w tych sytuacjach, gdy na podjęcie decyzji nie ma wiele czasu.
  Zbigniew Rybicki

  Miałem mieszane uczucia, kiedy otrzymałem propozycję udziału w przedsięwzięciu wydania Protokołów w AiIT. No cóż, trudno się dziwić, należę bowiem do starszego pokolenia anestezjologów, którzy uczyli się medycyny nie tylko w innych warunkach, lecz przede wszystkim w przeświadczeniu graniczącym z pewnością, że „bryki” nie służą rzetelnej wiedzy fachowej, ale teraz… nie mam już tych wątpliwości. Przede wszystkim to nie bryk, a solidne i w pełni merytoryczne opracowanie najczęściej występujących, wręcz codziennych sytuacji klinicznych. A że francuskie towarzystwo naukowe… nie ma to znaczenia w obliczu faktu, jak bardzo cenna to pozycja. Sytuacje kliniczne takie same, stosowane metody i leki podobne, a różnice raczej wzbogacają wiedzę i poszerzają horyzonty, aniżeli stanowią przeszkodę. Zachęcam do lektury tego unikalnego podręcznika, tym bardziej, że w realiach Unii Europejskiej nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie nas, anestezjologów, losy rzucą, a wtedy gotowe protokoły postępowania mogą okazać się niezbędne dla bezpieczeństwa naszego i naszych pacjentów… Wiem coś o tym.
  Michał Gaca

  Mamy przyjemność oddać w Państwa ręce książkę, która zawiera zbiór niezbędnych wiadomości z zakresu anestezjologii, jak i postępowania w stanach zagrożenia życia u noworodków oraz dzieci. Tym, co wyróżnia Protokoły… spośród wielu innych pozycji poświęconych anestezjologii i intensywnej terapii, jest ogromny zasób konkretnych informacji praktycznych, takich jak np. algorytmy postępowania, rozmiary odpowiedniego sprzętu, składy preparatów czy inne wskazówki, dzięki którym pozycja ta ma szansę być dla Państwa wsparciem i przewodnikiem na dyżurze. Staraliśmy się dołożyć wszelkich starań, żeby podane informacje były dostosowane do realiów pracy w Polsce, a także, by były one aktualne.

  Magdalena Mierzewska-Schmidt

   

  Spis treści:

  1. Sytuacje krytyczne
  2. Znieczulenie ogólne
  3. Znieczulenie regionalne i miejscowe
  4. Anestezjologia w położnictwie
  5. Intensywna terapia i stany nagłe
  6. Leczenie bólu
  7. Anestezjologia i intensywna terapia dziecięca

  30 Inne produkty w tej samej kategorii:

  Poprzednie
  Następne